Priklausomai nuo jų prekybos apimties, likvidumo, stabilumo ir spredo reikšmių, akcijas galima suskirstyti į tris grupes: mėlynųjų žetonų (ang. blue chips), vidutinės kapitalizacijos (ang. mid-caps) ir mažos kapitalizacijos (ang. small-caps) akcijas.
Įprastai manoma, kad mėlynųjų žetonų akcijos yra pačios patikimiausios ir labiausiai likvidžios. Tai yra pagrindinių pasaulinių kompanijų, tokių kaip Apple, Microsoft, Google, Coca-Cola, IBM, General Motors ir kt., akcijos.
Vidutinės ir mažos kapitalizacijos akcijos yra mažiau likvidžios, tačiau kartais jos gali būti daugiau žadančios.
Žinomų kompanijų vertybiniai popieriai ne visada gali atnešti didžiausią pelną, tačiau kalbant apie pačią investiciją, lyginant su vidutinės ir mažos kapitalizacijos akcijomis, ji yra laikoma mažiau rizikinga. Tai gali būti išmintingas sprendimas sukurti portfelį, susidedantį iš skirtingų tipų turto.
Prekybininkus galima suskirstyti į tris kategorijas:
- Pasyvūs (patikimumas ir stabilumas), kurie renkasi "mėlynuosius žetonus".
- Aktyvūs (didžiausias galimas pelnas su saikinga rizika), kurie dažniausiai renkasi "mėlynuosius žetonus", tačiau taip pat neignoruoja ir mažos ar vidutinės kapitalizacijos akcijų.
- Spekuliantai (išankstinės pajamos, trumpalaikis pirkimas/pardavimas), kurie renkasi "mėlynuosius žetonus".
"Mėlynieji žetonai" yra didesnio patikimumo ir likvidumo vertybiniai popieriai, todėl jie gali būti laikomi pagrindinėmis priemonėmis, tinkančiomis visiems akcijų prekyba susidomėjusiems prekiautojams, nepriklausomai nuo jų strategijų. Svarbu suprasti, kad prekiaujant vidutinės ir mažos kapitalizacijos akcijomis, prekiautojai turi turėti papildomų žinių ir patirties prekiaujant finansų rinkose.