Akcijų rinkos prekybos sesijos valandos

Nepaisant fakto, kad šiais laikais prekybos operacijos finansų rinkose yra dažniausiai atliekamos internetu, prekiautojai turi žinoti pagrindinių pasaulinių prekybos sesijų tvarkaraštį.

Keturios pasaulinės prekybos sesijos

Didžiąją metų dalį, nuo pirmadienio iki penktadienio, finansų rinkos veikia kaip įprasta - kotiruotės yra atnaujinamos, o prekiautojai prekiauja. Tačiau, dėl laiko skirtumo skirtingose pasaulio dalyse, prekybos diena yra patogiai suskirstyta į 4 sesijas: Azijos, Europos, Amerikos ir Ramiojo Vandenyno.

Kadangi prekybos laikotarpiai iš dalies sutampa, yra labai lengva pasirinkti sau "tinkamas" prekybos valandas.

Akcijų rinkos prekybos valandų tvarkaraštis. Laiko zona yra UTC+2 (Rytų Europos Laikas, EET):

Kai kalbama apie akcijų biržos prekybos valandas, įprasta naudoti UTC laiko juostą – pasaulinį koordinuotą laiką. RoboMarkets terminalų serverio laikas skiriasi nuo UTC 2 valandomis (UTC+2). Kai kurioms šalims pavasarį pradėjus taikyti vasaros laiką (DST), skirtumas padidėja (UTC+3).

RegionasMiestasAtidarytaUždarytaAkcijų birža
AzijosTokijo2:0010:00TSE
Honkongas3:0011:00HKEX
Singapūras2:0010:00SGX
EuropaFrankfurtas8:0016:00FWR
Londonas9:0017:00LSE
AmerikaNiujorkas15:0023:00NYSE
Čikaga16:0024:00CHX
Ramiojo Vandenyno Velingtonas22:006:00ASX
Sidnėjus22:006:00ASX

Azijos Prekybos Sesija

Tai yra pirmasis akcijų rinkos atidarymo laikas. Šios prekybos sesijos metu prekiaujama vertybiniais popieriais, kotiruojamais TSE (Tokijas), SGX (Singapūras), HKSE (Hongkongas). Pavyzdžiui, garsių Japonijos automobilių ir elektronikos gamintojų, tokių kaip "Honda", "Toyota", "Canon", "Casio", "Sony" ir pan.

Europos Prekybos Sesija

Paprastai, šiam laikotarpiui būdingi intensyvūs kainų veiksmai jo pradžioje ir po pietų, kai Europos prekiautojai grįžta į savo darb vietas. Sesija Frankfurte prasideda 08:00 CET laiku, tuo tarpu sandoriai Londone prasideda 09:00 CET. Dėl laiko zonų skirtumo galima aiškiai matyti, kada baigiasi Azijos sesija ir prasideda Europos sesija. Europos sesija pasižymi didesniu nepastovumu.

Amerikos Prekybos Sesija

Darbas šioje sesijoje prasideda tada, kai Europos prekiautojai baigia savo darbo dieną ir tai padvigubina efektą: rinkoje veikia tiek Europos prekiautojai, baigiantys savo darbo dieną, tiek Amerikos prekiautojai, kurie kupini naujų jėgų ir idėjų, ką tik prisėdo prie savo kompiuterių. Dėl to Amerikos sesija akcijų rinkose yra žinoma kaip pati aktyviausia ir agresyviausia.

Tai geriausias monetas investicijoms į NASDAQ ir NYSE kotiruojamoms akcijoms, kurios apima "Apple", "Twitter", "Amazon" ir kitų bendrovių akcijas.

Ramiojo Vandenyno Prekybos Sesija

Ši sesija prasideda Velingtone 18:00 UTC. 20:00 UTC prie sesijos prisijungia Sidnėjus. Ramiojo Vandenyno sesija yra vienintelė, kuri sutampa su kitomis sesijomis. Jei būdingas nedidelis nepastovumas, jei per tą laikotarpį neįvyksta svarbių politinių ir ekonominių įvykių.

DUK

Kodėl prekiautojas turėtų žinoti prekybos valandas?

Norint efektyviai išnaudoti laiką rinkoje, prekiautojas privalo žinoti prekybos tvarkaraštį. Prekybos valandos skirtingose biržose yra tokios pačios, todėl dėl laiko skirtumų, prekybą galima vykdyti visą parą. Tai ypatingai svarbu tęstinei automatizuotai prekybai.

Papildomai, valiutų kursai ir kiti rodikliai skirtingais tos pačios prekybos sesijos laikotarpiais gali ženkliai skirtis. Kiekvienai sesijai reikalinga atskira strategija, todėl kiekvienas prekiautojas turi veikti pagal prekybos tvarkaraštį.

Kada rinkos baigia darbą?

Visos pasaulinės rinkos yra uždaromos šeštadieniais ir sekmadieniais, o taip pat šventinėmis dienomis. Konkretiems instrumentams prekybos tvarkaraštis gali skirtis. Naujausią informaciją apie artėjančius tvarkaraščio pakeitimus dėl šventinių dienų ar kitų priežasčių, galima rasti šiame puslapyje.