Priklausomai nuo prekybos apimčių, likvidumo, nepastovumo ir spredo reikšmių, akcijas galima skirstyti į tris dideles grupes: "blue-chips", "mid-caps" ir "small-caps" akcijos.
"Blue chips" dažniausiai yra pačios patikimiausios ir likvidžios. Tai yra didžiausių pasaulio bendrovių, tokių kaip Apple, Microsoft, Google, Coca-Cola, IBM, General Motors ir pan. akcijos. "Mid-caps" ir "small-caps" akcijos yra mažiau likvidžios tačiau kartais jos gali būti daugiau žadančios. Garsių kompanijų vertybiniai popieriai ne visada duoda didžiausią pelną, tačiau, kai reikia investuoti, jojs yra laikomos mažiausiai rizikingomis palyginus su "mid-caps" ir "small-caps" akcijomis. Būtų puikus sprendimas susikurti portfelį, kurį sudarytų skirtingų rūšių akcijos.
Labiau konservatyvūs prekeiviai renkasi prekiauti Amerikos kompanijos akcijomis, nes Amerikos akcijų rinka, pastarąjį dešimtmetį yra stabilesnė ir likvidesnė. Tačiau jei norite išmėginti "egzotiką", į savo portfelį galite įtraukti Europos ar Japonijos akcijų. Investicijos į Kinų, Brazilijos ir pan. kompanijų akcijas yra rizikingesnės. Žinoma, tokios akcijos gali šauti į viršų, tačiau tokiose rinkose yra didesnis nuosmukio pavojus.
Prekeiviai, kurie domisi akcijų prekybą yra skirstomi į tris kategorijas:
- Pasyvūs (patikimumas ir stabilumas), kurie renkasi "blue chips".
- Aktyvūs (didžiausias galimas pelnas su pasverta rizika), kurie dažniausiai renkasi "blue chips", tačiau neignoruoja ir "mid-caps" ir "small-caps" akcijų.
- Spekuliantai (ankstyvos pajamos, trumpo laikotarpio pirkimai/pardavimai), kurie renkasi pačias likvidžiausias akcijas, "blue chips".
Dėl savo likvidumo ir patikimumo, "blue chips" galima laikyti pagrindiniais instrumentais, tinkamais visiems prekeiviams, kurie domisi akcijų prekyba, nepriklausomai nuo jų strategijos. Labai svarbu suvokti, kad prekyba "mid-caps" ir "small-caps" akcijomis reikalauja prekeiviui turėti papildomų žinių ir prekybos finansų rinkose patirties. Pradedantiesiems nerekomenduojama įtraukti tokias akcijas į savo portfelį, nes neapgalvoti veiksmai gali nulemti dalies ar visų jūsų investicijų praradimą.