Patarimai Investicijoms

Pasidalijimas patirtimi ir žiniomis yra labai svarbus bet kokioje srityje, tačiau prekiautojams, ypatingai svarbu mokytis iš profesionalų, nes tai gali padėti išvengti nereikalingų finansinių nuostolių. Žemiau jūs rasite patyrusių investuotojų patarimus, susijusius su prekyba akcijomis. Šio patarimo laikymasis padės pradėti investuoti į akcijų rinką. Patarimai pritaikomi visose finansų rinkose.

 1. Planuokite. Išsirinkite vieną ar keletą jus dominančių instrumentų ir išsiaiškinkite rinkoje jau egzistuojančias strategijas. Apibrėžkite jums patogų prekybos stilių ir pamėginkite pritaikyti sėkmingų prekeivių patirtis ir patyrimus praktikoje, naudodami demonstracinę sąskaitą. Nesileiskite į realias investicijas, kol nesukursite savo nuosavos strategijos, neapibrėšite savo tikslų ir nenuspręsite, kokią pinigų sumą esate pasiruošę investuoti į finansinius instrumentus, be didesnių pasekmių. Profesionalūs prekiautojai nepradeda prekybos, kol nežino savo galutinio tikslo.
 2. Išlikite ramūs. Dirbant akcijų rinkoje, labai svarbu išlikti ramiam. Prikąskite lūpą ir laikykitės savo prekybos plano. Jei jūsų strategija neveikia, peržiūrėkite ją vėliau, tačiau nieko nekeiskite eigoje.
 3. Atminkite, kad klysta visi. Net ir labiausiai patyrę investuotojai nėra apsaugoti nuo blogų sprendimų ir nuostolių. Todėl turite pripažinti tai, kaip gyvenimo faktą. Pagrindinis prekybos principas yra tas, jog jūsų gautas pelnas būtų didesnis nei aukščiau minėti nuostoliai.
 4. Priimkite savo sprendimus. Jei pageidaujate, galite sekti labiau patyrusių prekeivių patarimus, tačiau galiausiai jūs esate vienintelis asmuo priimantis sprendimus, kurie turės įtakos jūsų prekybos rezultatams. Nėra 100% paruoštų ir efektyvių sprendimų.
 5. Nebijokite rinkos. Nedidelę prekybos patirtį turintys prekybininkai baiminasi neužtikrintumo. Tačiau šios rizikos yra pagrindinė kiekvieno investuotojo darbo dalis.
 6. Pasirinkite savo prekybos laikotarpį. Kai kurie prekiautojai teikia pirmenybę vienos dienos prekybai, o kiti labiau domisi ilgai trunkančiais periodais. Laikotarpio pasirinkimas priklauso nuo jūsų prekybos strategijos ir instrumentų, į kuriuos nusprendžiate investuoti. Prekybos pradžioje, laikotarpį, kaip ir visą kitą, galima pasirinkti remiantis labiau patyrusių prekiautojų patarimais.
 7. Rinkitės kompanijas, o ne Akcijas. Tai vienas iš naudingiausių akcijų rinkos patarimų. Nuolatinis kotiruočių stebėjimas gali sukurti įspūdį, kad Akcijos veikia savarankiškai. Tačiau, už kiekvieno tikerio slepiasi tikra bendrovė, veikla ir pokyčiai, kuriuos turėtumėte žinoti prieš įsigydami akcijas, bei sekti šias naujienas ateityje.
 8. Iš anksto susikurkite taisykles. Sudarykite priežasčių sąrašą, kodėl turėtumėte įsigyti ar parduoti turtą. Prieš atliekant kiekvieną operaciją, peržiūrėkite sąrašą, kuris padės išvengti skubotų sprendimų.
 9. Naudokite "Stop" nurodymus. Kainų judėjimas užsienio valiutų rinkoje yra sunkiai nuspėjamas, todėl norėdami sumažinti galimus nuostolius, turėtumėte pateikti "Stop" nurodymus.
 10. Didinkite savo turtą lėtai. Akcijų rinkos neskuba, nes uždarbis iš investicijų gali ateiti tik po mėnesių ar net metų. Pasidomėkite jus dominančiomis įmonėmis ir į savo portfelį neskubėdami pridėkite naujus perspektyvius instrumentus.
 11. Neskubėkite. Prekiautojai su mažesne prekybos patirtimi dažnai vienu metu atidaro keletą sandorių ir tuomet supranta, jog negali jų visų prižiūrėti. Nuspręskite optimalų sandorių, kuriuos galėtumėte tinkamai valdyti, skaičių, ir pabandykite neviršyti šios ribos.
 12. Išmokite ką nors naujo. Pagrindinis bet kurio prekiautojo "ginklas" yra informacija. Gaukite naujus akcijų rinkos patarimus iš skirtingų šaltinių, sužinokite daugiau apie finansų rinkas ir prekybos instrumentus, išbandykite investicijas į skirtingą turtą.
 13. Sekite naujienas. Naujienos yra esminiai akcijų prekybos patarimų šaltiniai ir jos gali turėti ženklią įtaką finansų rinkoms. Paskelbus reikšmingas naujienas ar svarbią statistiką, rinkos nepastovumas gali būti aukštesnis arba žemesnis, o prekybos instrumentų kainos gali pasikeisti greičiau nei įprastai. Todėl, jei planuojate prekiauti remdamiesi naujienomis, tokiais laikotarpiais atsižvelkite į kainų pokyčių nestabilumą ir skirtingų sandorių tipų vykdymo niuansus.
 14. Stebėkite rinką. Stebėkite, kaip keičiasi jūsų pasirinkto turto kaina ir sekite situaciją rinkoje. Yra didelė tikimybė, kad kai kurie netikėti įvykiai gali pakeisti jus dominančio instrumento prognozes, todėl turėsite iš naujo peržiūrėti savo prekybos strategiją.

Prieš pradedant prekybą

 1. Sukurkite tikrą planą. Labai tikėtina, kad jūsų pirmosios investicijos nesukurs didelio pelno. Sukurkite tvirtą ir aiškią strategiją bei ją naudokite, ypatingai kritiniais momentais, kuomet viršų perima emocijos.
 2. Laikykitės savo strategijos. Laikykitės savo prekybos plano, ypatingai kai esate emocingoje būsenoje. Tačiau nebijokite jo peržiūrėti iš naujo, jei pasirodė, kad jūsų spėjimai yra klaidingi. Visi daro klaidų.
 3. Nebūkite karštakošis. Tai yra vienas iš svarbiausių akcijų prekybos patarimų mažiau patyrusiems prekiautojams. Nepriimkite skubotų sprendimų ir venkite emocionalumo.
 4. Stebėkite rinką. Sekite naujienas, stebėkite rinkos elgesį ir domėkitės nauju turtu. Be to, gali būti naudinga stebėti savo patirtimi besidalijančius profesionalius analitikus ir prekiautojus ir gauti jų patarimus apie prekybą akcijomis.
 5. Pasinaudokite RoboMarkets siūlomomis galimybėmis. RoboMarkets klientai turi nemokamą prieigą prie analitinės ir mokomosios medžiagos. Be to, jūs galite išsirinkti labiausiai jūsų tikslus atitinkančią prekybos sąskaitą ir platformą.

Atminkite, jog finansinių rinkų sėkmės receptas yra išvystytas veiksmų planas ir jokių pašėlusių sprendimų.