Pasiūla ir paklausa
Kuo metalas yra labiau "pramoninis", tuo labiau jo kainą veikia pasiūla ir paklausa. Pavyzdžiui, sidabras yra plačiai naudojamas baterijų, superlaidininkų ir mikroschemų gamyboje.
Kai iškyla problemos su sidabro gamyba, mažėja metalo pasiūla, todėl pradeda kilti jo kaina. Tačiau, kai jo gavyba yra plečiama ir greitėja kasybos procesas, tai gali sukelti sidabro kainų kritimą.
Naudojimo plėtra
Šis veiksnys yra susijęs su pirmuoju veiksniu. Kai pramoninėje gamyboje atrandami nauji metalo panaudojimo būdai arba didėja prekių paklausa, kurių gamyboje yra naudojami konkretūs metalai, tai padidina pačių metalų paklausą.
Politinis ir ekonominis neužtikrintumas
Auksas ir kiti taurieji metalai, dėl jų ilgai išliekančios vertės, tradiciškai pripažįstami kaip saugus turtas. Kai pasaulio ekonomika susvyruoja, o politinis klimatas veikia dekretinius pinigus, investuotojai stengiasi savo kapitalą investuoti į tauriuosius metalus, taip sukeldami jų kainų kylimą.
Dolerio stiprumas
Metalai turi atvirkštinę priklausomybę JAV dolerio stiprumui. Kai JAV doleris yra silpnas ir pradeda kristi, gali kilti doleriais išreikštų tauriųjų metalų kainos - prekiautojai ir investuotojai perka metalus, kad išlaikytų savo valiutos kapitalo vertę.