Kokių rūšių yra atidėti orderiai?

Atidėti orderiai yra kliento pavedimas pirkti ar parduoti finansinę priemonę nustatyta kaina ateityje.

Yra keturių tipų atidėti orderiai:

  1. Atidėtas pirkimo orderis/pavedimas (Buy Limit), kada ateities kaina ,,Ask'' yra lygi nustatytai kainai. Dabartinis kainų lygis yra aukštesnis už pateikto pavedimo/orderio kainą. Šios rūšies pavedimo/orderio vykdymas reiškia, kad sandoris bus vykdomas nurodyta kaina arba kaina, kuri yra mažesnė. Šios rūšies pavedimai/orderiai paprastai yra nustatomi, tikintis, kad instrumento kaina, nukritusi iki tam tikro lygio, vėliau pakils.

  2. Buy Stop — pirkti, kada ateities ,,Ask" kaina yra lygi nustatytai kainai. Dabartinis kainų lygis yra žemesnis nei pateikto pavedimo/orderio kainą. Šios rūšies pavedimo/orderio vykdymas reiškia, kad sandoris bus vykdomas kaina, kuri egzistuoja orderio vykdymo metu ir kuri gali skirtis nuo kainos, nurodytos pavedime/orderyje. Šios rūšies pavedimai/orderiai paprastai yra nustatomi, tikintis, kad instrumento kaina, pasiekusi tam tikrą lygį, kils ir toliau.

  3. Sell Limit — parduoti, kada ateities ,,Bid" kaina yra lygi nustatytai kainai. Dabartinis kainų lygis yra žemesnis nei pateikto pavedimo/orderio kainą. Šios rūšies pavedimo/orderio vykdymas reiškia, kad sandoris bus vykdomas orderyje nustatyta kaina arba aukštesne. Šio tipo pavedimai/orderiai paprastai nustatomi tikintis kad priemonės kaina, išaugusi iki tam tikro lygio, sumažės.

  4. Sell Stop — parduoti, kada ateities ,,Bid'' kaina yra lygi nurodytai kainai. Dabartinis kainų lygis yra aukštesnis už pateikto pavedimo/orderio kainą. Šios rūšies pavedimo/orderio vykdymas reiškia, kad sandoris bus vykdomas kaina, kuri egzistuoja orderio vykdymo metu ir kuri gali skirtis nuo kainos, nurodytos pavedime/orderyje. Šio tipo pavedimai/orderiai paprastai nustatomi tikintis, kad priemonės kaina, pasiekusi tam tikrą lygį, toliau mažės.